Neden Plastik Palet?

Neden Plastik Palet?

      -Kullanım ömrü ahşap paletlere kıyasla 10 kat daha uzundur. Sevkiyat başına düşen birim maliyet açısından ise avantaj çok daha fazladır.

-Deniz aşırı ve uzak doğu ülkelerine sevkiyatlarda ihracat standartlarına uyumludur.Plastik paletlere, ısıl işlem veya emprenye gibi pahalı işlemler gerekmemektedir. Bu nedenle ihracat yüklemeleri kolay ve sorunsuz olmaktadır.

Avrupa Birliği’nin çok sıkı hijyen kurallarına tam uyum sağlar.

-Böcek ve hastalıklara dirençli, mantar oluşmaz. Mikrop bulaştırma riski yok, hijyenik bölge ve temiz oda uygulamalarına uygundur

       -Temizlemesi kolay, Plastik palet üzerinde zamanla biriken kirleri çıkartmak amacıyla buharla temizlenebilir veya yıkanabilir.

       –Çevre dostu, tamamen yeniden işlenebilir malzemeden üretilmiştir.

Hafif ağırlığı ve yüksek yük kaldırma kapasitesi ile eşsiz , aynı yükü kaldıran ahşap paletin dörtte bir ağırlığında olup özellikle hava nakliyesinde yüksek avantaj sağlar.

-İç içe geçtiği için ambarda stok sahasından ve nakliyeden tasarruf sağlar.

Ahşap palette bulunan çivi veya kıymık gibi batıcı delici unsurları barındırmaz, operatörün ellerini yaralayacak veya palete yüklenen ürünlere zarar verecek keskin kenar ve kıymık bulunmaz.

        –En zorlu koşullarda bile bünyesine nem almaz, paletin bütünlüğüne zarar veren asit ve alkalilerden etkilenmez.

 -Enjeksiyon kalıplama yöntemi ve sıkı kalite kontrol nedeniyle, ahşap paletlerden farklı olarak plastik paletlerin boyutu ve yük taşıma kapasiteleri değişmez.